Jelatin veya marshmallow gibi hazır gıdaları kullanmadan yapabileceğiniz, görüntüsü güzel, tadına bakınca sürekli yemek isteyeceğiniz ev yapımı bu tadın tarifi ve malzemeleri de çok kolay. Hem ekonomik hem de sağlıklı bu çokomellerin tutkunu olacaksınız. Çocuklarınız artık sizden sürekli evde çokomel yapmanızı isteyecek.
Çokomel 3-4 gün buzdolabında bozulmadan kalabiliyor. İsterseniz çeşitli meyvelerden de yapabilirsiniz.

Çokomel Malzemeleri

Çokomel Malzemeleri

1 paket Kakao Kremalı Burçak Bisküvi
100 gram Bitter Çikolata
İçi için
100 gram Krem Şanti
50 gram Sıvı Krema
2 yemek kaşığı Pudra Şekeri
1 yemek kaşığı Labne Peyniri
Çokomel Tarifi

Çokomel Tarifi

Tarif Bilgisi
18 tane

Çikolatayı benmari usulü eritin. Kalıbın yuvarlak kısımlarını fırça kullanarak çikolata ile kaplayın ve yaklaşık 10 dakika buzdolabında bekletin. Dolaptan çıkardığınız kalıbı bir kat daha çikolata ile kaplayın ve çikolata katılaşana kadar buzdolabında bekletin.

Kremasını hazırlamak için tüm malzemeleri derin bir kasede yüksek hızda yaklaşık 2 dakika çırpın. Katı kıvamlı bir krema olacak.

Katılaşan çikolataların içini krema ile doldurup bıçak yardımı ile düzeltin.

Kremalı bisküvileri ortadan ikiye ayırıp kremalarını bıçak yardımıyla sıyırın. Kremanın üzerine bisküvileri ters olarak yerleştirip hafif bastırın.

Servis edene kadar buzdolabında bekletin. Servisten önce teker teker kalıptan çıkarıp üzerini dilediğiniz şekilde süsleyerek servis yapabilirsiniz. Ben üzeri için gıda simi kullandım.

Not
Şekil cake pops kalıbı kullanılarak verilmiştir. Kalıbınız yoksa bisküvinin üzerine kremayı koyun ve kremaya yuvarlak şekil verin. Buzdolabında yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra ılık çikolataya batırıp üzerini çikolatayla kaplayabilirsiniz.

Bahar Çelik Imza

CEVAP VER

Lütfen isminizi giriniz
Lütfen yorumunuzu giriniz!